Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016

Μεγάλη νίκη η Περαχώρα, 5-2 την Πρόοδο Αγίου Βασιλείου

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Περαχώρα με εντυπωσιακή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο, έφτασε σε μια πολύ μεγάλη νίκη με 5-2 επί της Προόδου Αγίου Βασιλείου, αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους στην 1η φετινή τους ήττα.

Στο 1ο ημίχρονο δεν υπήρξαν πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με την ομάδα του Αγίου Βασιλείου να ανοίγει το σκορ με τον Κλάρο, πηγαίνοντας με το 0-1 υπέρ της στα αποδυτήρια.
Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά χαλαρά και το … πλήρωσαν.
Η ισοφάριση ήρθε στο 50’ με εύστοχη εκτέλεση του Σιαμά, μετά από παράβαση που κέρδισε ο Κόντης, με τους ανθρώπους της Προόδου να αμφισβητούν την υπόδειξη και να διαμαρτύρονται στον κ. Καρακάση.
Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και έφτασαν στο 2-1 με τον Κόντη (ζήτησαν επιθετικό φάουλ οι φιλοξενούμενοι), ενώ ο λίγο αργότερα ο Λίντας σημείωσε το 3-1.
Η Περαχώρα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με υπέροχο τέρμα του Τζογανάκου, ανέβασαν στο σκορ στο 4-1.

Οι παίκτες του Γιώργου Καρυώτη δε σταμάτησαν εκεί και με τον Κόντη πέτυχαν και το 5-1, για να μειώσουν απλά στο τελικό 5-2 οι φιλοξενούμενοι με τον Τσώτο.