Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΧΑΝΤΜΠΟΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Το Σάββατο 6 Οκτωβρίου το τμήμα Χάντμπολ του Ποσειδώνα Λουτρακίου έδωσε την πρώτο του αγώνα στην Α1 Εθνική κατηγορία ανδρών. Μια ιστορική στιγμή για όλους μας απέναντι σε μια ιστορική ομάδα.

Η ομάδα του Ποσειδώνα παραλίγο να κάνει την έκπληξη και την ζημιά στον ΠΑΟΚ αλλά στα τελευταία λεπτά οι 7 διεθνής παίκτες του ΠΑΟΚ κατάφεραν να στερήσουν από τον Ποσειδώνα ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Η εμφάνιση της ομάδας του Ποσειδώνα έδειξε ότι η επιλογές του είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

Ο ΠΑΟΚ ζορίστηκε πολύ για να κερδίσει τον Ποσειδώνα.
Χρειάστηκε να γυρίσει το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο για να κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον νεοφώτιστο και μαχητικό Ποσειδώνα Λουτρακίου με 29-26. Οι παίκτες του Ποσειδώνα ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του ματς και έδειχναν να πατάνε καλά στον αγωνιστικό χώρο. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μετατρέψει το 12-12 του ημιχρόνου σε 17-13, αλλά οι φιλοξενούμενοι πέρασαν ξανά μπροστά 24-23 στο 50'. Τελικώς η εμπειρία των γηπεδούχων άλλαξε τις ισορροπίες.
*Πριν την έναρξη του ματς στη Μίκρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα στο δυστύχημα των Τεμπών

ΠΑΟΚ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 29-26

Τα δεκάλεπτα: 4-3, 8-9, 12-12 (ημχ.), 20-17, 23-24, 29-26

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Γουργούμης, Ζάγκας, Παλάσκας 3, Κόστιτς 2, Αποστολίδης Β., Κοκκώνης 2, Αποστολίδης Π. 2, Ιλερής, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 6, Ιωαννίδης 3, Τσακίρης 2, Τσάτσος 6, Καράγγελος 1, Σεβαστίδης 1, Κεσίδης 1.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογιώργος, Σκρόμπιτς, Βαμβακάς 4, Πέρρος 6, Μουτσάι, Δημητρόπουλος, Τούρκια 1, Σταμούλης, Μπάρμπας, Μπένας, Σακέλλης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 6, Βουγιάνοβιτς 6, Βασιλειάδης 1, Χατζηκωνσταντίνου Α., Ρουμελιώτης 2.
Διαιτητές: Λινάρδος- Μπουγιάκας Δίλεπτα: 9-4 Πέναλτι: 3/4 - 3/3