Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017

Βυζαντινός Αθλητικός Όμιλος Λουτρακίου "Handball".

Φωτογραφία του χρήστη Βυζαντινός Αθλητικός Όμιλος Λουτρακίου "Handball".

Για την 7η αγωνιστική του 1οu Όμιλου - Β' Υποόμιλου ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ-Λουτρακίου αντιμετώπισε εκτός έδρας την ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ στη Νέα Κιο.

Η αναμέτρηση και για τις δυο ομάδες ξεκίνησε με αρκετή νευρικότητα και άγχος με αποτέλεσμα καμία αμάδα να ξεφύγει στο σκορ. To Α΄ ημίχρονο έκλεισε υπέρ του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ να προηγείται με διαφορά ενός γκολ (10-11)
Με την έναρξη του 2ου Ημιχρόνου ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ με καλύτερα πάτημα στο γήπεδο παίζοντας καλή άμυνα έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακα του, ΒΛΑΧΟΓΙΩΡΓΟ και με επιθετική ακμή τους ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ, ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ, ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ με ένα σερί 8-0 προηγήθηκε 10-19. Η συνέχεια ήταν ανάλογη του 2ου 15λεπτου με τον ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ να διαχειρίζεται τη διαφορά του σκορ, ελέγχοντας απόλυτα το ρυθμό φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη 18-29
Σε δηλώσεις του εφόρου της ομάδας του Βυζαντινού, ΗΛΙΑ ΑΝΔΡΕΟΥ μας δήλωσε: Δυστυχώς γα την ομάδα μας στο Α΄ ημίχρονο ήμασταν μέτριοι με αρκετή νευρικότητα, χωρίς να μπορούμε να ξεφύγουμε στο σκορ. Πιστεύω ότι αυτό οφειλόταν στην απρόσμενη ήττα για εμάς από τον Πανιώνιο στην έδρα μας, όπου μας στοίχισε την πρωτιά στον όμιλο, τώρα είμαστε σε θέση κομπάρσου διεκδικώντας την 2η θέση του ομίλου. Στο 2ο ημίχρονο η καταλυτική άμυνα, η αποτελεσματικότητα του τέρματος και η εκτελεστικότητα της επίθεσης έκανε την διαφορά και κερδίσαμε εύκολα το ματς.
ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - Α.Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ 18-29
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 3-3, 6-5, 8-8, 10-11(ημχ.), 10-14, 10-18, 11-19, 15-26, 17-24, (18-29) τελικό
ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Μουσταιράς Αναστ., Συντρίκος Ιωάν., Παππάς Ιωάν. ,Ρουμελιώτης Νικ.(6), Κορολής Βλάσ.(1), Αιβαλιώτης Χρ.(1), Δημητρακόπουλος Σπυρ.(1), Κόκκινος Σπυρ.(2), Αρσενόπουλος Ιωαν., Πορφύρης Παναγ. ,Μιχαλάκης Σωτ., Μουζακιώτης Δημ.(1), Αντωνόπουλος Σταύρος(1), Μιχος Παν.(1), Ροντος Στ.(4),
ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ. (4),Πλιακούρας Χρ. ,Γκίκας Μ. (3),Κάπης Αντων. ,Βλαχογεώργιος Κων., Παπαδόπουλος Πέτρ.(1), Σακέλλης Ιων., Μαρινάκης Χαρ. ,Οικονόμου Ευαγ., Φίλης Αν. (1), Ρουμελιώτης Αλ. (10), βασιλειαδης Κ.(10)
Διαιτητές: Καραπάνος Γ. – Ελευθεριου Ι.,
Δίλεπτα: 3-4 Πέναλτι: 4/4 -3/2