Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

ΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Την διατήρηση σου στη 3η θέση εδραίωσε ο Ποσειδών Λουτρακίου με την εκτός έδρας νίκης 23-25 στο κλειστό Γυμναστήριο Καματερού με αντίπαλο τοΓ.Α.Σ. Καματερού.

Το ματς ξεκίνησε δυνατά με τις δυο ομάδες να είναι διαβασμένες, κλειδώνοντας τα ατού η μια της άλλης με τον φιλοξενούμενο να κλείνει το ημίχρονο 10-12 υπέρ του.
Στην επανάληψη επικράτησε το δυνατό παιχνίδι με το φιλοξενούμενο να θέλει να ξεφύγει στο σκορ, αλλά το Καματερό έχοντας σε καταπληκτική τον Μπούτο και Μπελεχρή στο τέρμα κρατούσαν την ομάδα τους σε απόσταση αναπνοής. Στη συνέχεια ο Ποσειδώνας σε ένα ιδανικό διάστημα 8 λεπτών στο 55' προηγήθηκε με διαφορά 6 τερμάτων 18-24,έχοντας πιστεύει στο τέλος του παιχνιδιού. Το καματερό δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 59:10 μείωσε στο ένα γκολ (23-24) με τον Τσομπανιδη. Στην τελευταία επίθεση ο Ποσειδώνας ευστόχησε σε πέναλτι με το Βασιλειάδη διαμορφώνοντας το τελικό 23-25. Κορυφαίοι για τον γηπεδούχου ήταν ο τερματοφύλακας Μπελεχρής και Μπούτος με 8 γκολ ενώ για τον φιλοξενούμενο ο Βασιλειάδης με επίσης 8 γκολ.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 23-25
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 5-5, 7-6, 9-10, 10-12 (ημχ.)
11-14, 14-15, 14-19, 18-22, 18-24, 23-25 (Τελ.)

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μπελεχρής): Γιαμπουράνης 1, Γκαρινός, Κλειτσικας 2, Παπαδόπουλος Κ. 1, Κοβάνης, Τσίγκας, Βαμβακούσης 1, Πιτερος 1, Σιμισακάκης, Καραμασιώτης 1, Τσομπανίδης 4, Μπούτος 8, Αργυριάδης 3, Χριστόπουλος , Αργυριάδης Ε. 1, Μπελεχρής.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 3, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος 1, Κάπης, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Γραμματικόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 1, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 8, Ρουμελιώτης 5.
Διαιτητές: Φωκίτης – Ψύλλος, Δίλεπτα: 6-7, Πέναλτι: 2/3-2/2