Κυριακή 28 Απριλίου 2013

Πανθρακικός – Ολυμπιακός 1-2 BINTEO

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας του Πανθρακικού με 2-1 και με δυο νίκες πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τρίπολης

89΄Κίτρινη κάρτα στον Κάστσελαν

84' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-2. Ο Παπαδόπουλος νίκησε τον Κάρολ από τη βούλα

83' Πέναλτι για τον πανθρακικό

81' Σουτ Μασάντο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

78΄Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Εκτός ο Μακρυδημήτρης, στην θέση του ο Μπονγκ

77΄Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

73' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός: Ο Μοδέστο πέρασε στη θέση του Φέισα.

67' Καλή στιγμή για πανθρακικό. Σέντρα Λουσέρο από τα αριστερά, ο Μίνγκας μόνος απέναντι από τον Κάρολ με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

65' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Καθάριος στη θέση του Βαϊρουά

65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. ο Φετφατζίδης στη θέση του Φουστέρ

63' Σουτ του Λουσέρο για τον Πανθρακικό και απόκρουση από τον Κάρολ

58' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ Μασάντο από αριστερά, ο Μήτρογλου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Βρονταρά

57' Φάουλ Μίνγκα, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Σερφά και έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

53' Κεφαλιά του Λουσέρο για τον Πανθρακικό και απόκρουση από τον Κάρολ

48' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μίνγκας στη θέση του Τζάνη.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Σιόβας στη θέση του Μανωλά

46%-54% η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40' Κίτρινη κάρτα για τον Μήτρογλου. Ο διεθνής φορ έκανε τον γνωστό πανηγυρισμό με τα ...πιστόλια, αλλά επειδή έδειχνε προς την εξέδρα με τους φίλους των γηπεδούχων, είδε την κίτρινη κάρτα.

40' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-2. Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Μανιάτης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μήτρογλου πετάχτηκε και με κεφαλιά έκανε το 2-0

38' Κίτρινη στον Λυκογιάννη

31' Κάθετη μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Λυκογιάννης με τάκλιν έκοψε τον Βαϊρουα, ο οποίος έψαχνε κενό για να σουτάρει

28' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Ο Μανιάτης με ψηλοκρεμαστή μπαλιά έβγαλε τον Μήτρογλου απέναντι από τον Βρονταρά. Ο διεθνής επιθετικός "τσίμπησε" την μπάλα με το κεφάλι και με σουτ από τα αριστερά της περιοχής την έστειλε στην απέναντι γωνία της εστίας

25' Ο Φουστέρ πάσαρε στον Μήτρογλου, ο τελευταίος δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Βρονταράς έπεσε στα πόδια του αντιπάλου του και μπλόκαρε την μπάλα

22' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Σουτ Βαϊρουά έξω από την περιοχή, ο Κάρολ με το ένα χέρι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

21' Την τελευταία στιγμή ο Σερφά έκοψε κάθετη του Φουστέρ στον Μήτρογλου.

Χωρίς κάποια φάση το παιχνίδι στα πρώτα 17 λεπτά

10' Ο Παπαδόπουλος πάσαρε στον Λουσέρο, ο τελευταίος έστρωσε στον Βαϊρουά. Ο Λυκογιάννης με τάκλιν έδιωξε, ενώ ο Μανωλάς πρόλαβε τον Παπαδόπουλο, ο οποίος ετοιμαζόταν να σουτάρει

7' Σουτ Μήτρογλου από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

2' Σουτ Μανιάτη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Πανθρακικός: Βρονταράς, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Τζάνης, Σκλιοπίδης, Βαϊρουά, Παπαδόπουλος, Κασελάν, Σερφά, Λουσέρο, Μακρυδημήτρης

Ολυμπιακός: Κάρολ, Μανιάτης, Μασάντο, Παπάζογλου, Φέισα, Μήτρογλου, Φουστέρ, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Λυκογιάννης, Γκρέκο

Υπενθυμίζεται πως ο Αστέρας Τρίπολης θα είναι ο αντίπαλος των Πειραιωτών στον τελικό της 11ης Μαϊου στο ΟΑΚΑ. Οι Αρκάδες απέκλεισαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου τον ΠΑΟΚ.

O Μίτσελ δεν θα είναι στον πάγκο αλλά οι βοηθοί του, Βίκτορ Σάντσεθ και Αντώνης Νικοπολίδης.