Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016

ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Μια εξαιρετικά δύσκολη νίκη στον αγώνα εκτός έδρας κατέκτησε η ομάδα του Βυζαντινού Λουτρακίου στο κλειστό γήπεδο ΜΕΤΣ εν όψει κυπέλου ΕΣΧΑ με την ομάδα Α2 κατηγορίας ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΑΘΗΝΩΝ.

Η ομάδα του Θριάμβου στο Α ' Ημίχρονο μπήκε δυνατά μέσα στο παιχνίδι έχοντας τον πλήρη έλεγχο απέναντι στον Βυζαντινό. Η ομάδα του Λουτρακίου προσπαθώντας να κάνει ότι το καλύτερο δεν φάνηκε να έχει απήχηση αφού το Α ' Ημίχρονο έκλεισε με 12 - 7 υπέρ των γηπεδούχων.
  Στο Β ' Ημίχρονο ο Βυζαντινός ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ δείχνοντας από το 1 λεπτό πάθος και δύναμη εφάρμοσε αλλαγή αμυντικής τακτικής ελαχιστοποιώντας τις τελικές προσπάθειες των αντιπάλων. Η αλλαγή αυτή αλλά και η θέληση των παιχτών του Λουτρακίου για την νίκη ήταν ισχυρότερη απέναντι των γηπεδούχων αφού το Β' Ημίχρονο τελείωσε με 8 - 14 υπέρ του Βυζαντινός Λουτρακίου Το παιχνίδι έληξε 20-21.
Διαμορφώθηκαν τα εξής 10-λεπτά :
10'   4-4
20'   6-7
30' 12-7
40' 16-13
50' 18-18
60' 20-21
Γκολ παιχτών ΒΑΟΛ:
Οικονόμου:    4.    Ρουμελιώτης:   7
Σάκης:            3.    Φίλης:               2
Πλιακουρας:  1.    Φάνης:               1
Μελης:           1.    Αντωνίου:          1

Κάπης:            1
Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή 09/10/16 στο κλειστό γυμναστήριο Γ. Γαλανόπουλος στις 14:30.
Ο Βυζαντινός ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ βρέθηκε το πρωί της Κυριακής στην καινούργια καφετέρια-μπαρ "BREEZE" house on the beach του Α.Βαφειάδη, που βρίσκεται στην Λ.Ποσειδώνος παραλία Λουτρακίου συμμετέχοντας ως χορηγός στην ομάδα και πιστεύει την ανάδειξη δύναμης στο τόπο του Λουτρακίου.