Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

ΛΟΥΤΡΑΚΙ: ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Νίκη επί του Ποσειδώνα πήρε ο Ιωνικός στο Λουτράκι με 28-25, στη 2η φάση των πλέι οφ για την Α2 Ανδρών του Νότου και πέρασε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Βριλήσσια – Νηρέας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά σε όλο το πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 13-14. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 40′ (17-17) αλλά ο Ιωνικός πέρασε ξανά μπροστά και τελικά πήρε τη νίκη.
Πρώτοι σκόρερ για τον Ποσειδώνα ήταν οι Αικατερίνης και Βασιλειάδης με 7 γκολ ενώ για τον Ιωνικό κορυφαίοι ήταν οι Χελιώτης και Αντωνόπουλος με 5 γκολ ο καθένας.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ 25-28
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 4-9 6-9, 10-11, 13-14 (ημχ) 15-16, 17-17, 19-20, 20-22, 21-24, 25-28
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 7, Γκίκας, Δημητρόπουλος 2, Τυφτικίδης 2, Καραβας, Καπης, Χαραλαμπάκης, Μουρελάτος, Γραμματικόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 4, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαντζόπουλος): Τσακνής, Αργυράκης 3, Γκέρτσος 2, Μπούτος 2, Ματκος, Ζαχαρης, Ζακυνθινός, Κρητικός, Αντωνόπουλος 5, Αντωνιάδης, Λεωνίδας 4, Χειβιδόπουλος 1, Χελιώτης 5, Μαυροφρύδης 2, Κοτσίρας, Μπουλούμπασης 4.
Διαιτητές: Βήτας – Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 2/4 – 2/3